JAKÝ JE VÁŠ LEVEL?

Pokud si s výběrem správného levelu nejste jistí, poraďte se se svým stávajícím ZZ lektorem, nebo nám napište. Těšíme se na vás!

LINDY HOP:
 
* LINDY HOP 60+

Úroveň 60+ je určena všem zájemcům, kteří nechtějí v lekcích postupovat příliš rychle, dávají přednost radosti z tance před složitostí figur, tedy nejen starším zájemcům, jak by se podle označení kurzu mohlo zdát.

V lekcích se naučíte základy Lindy Hopu v nejjednodušší formě tak, abyste si spolu na swingové tančírně  bez problémů zatančili. Podstatná část kurzu je věnována schopnosti vést a následovat (lead & follow), abyste mohli tančit obě role a uměli dobře spolupracovat. Na kurzech jsou vítány páry i jednotlivci.

 


* BEGINNER (BEG)

Je určen absolutním začátečníkům, kteří se swingem nemají žádné, nebo minimální zkušenosti.

Metodika studia Zig-Zag je založena na lead a follow, tzn. že klademe důraz na techniku vedení. V průběhu školního roku se věnujeme všem základním tématům (6-count, 8-count, charleston) a klasickým figurám. Pracujeme nejdříve s jednoduššími variantami, které postupně rozšiřujeme. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.
Naučíte se také tradiční swingařský chorus Shim Sham Shimmy.

 


* BEGINNER/ INTERMEDIATE (B/I)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň jeden semestr, ale i těm kteří začali dříve a mají pocit, že by v úrovni INTERMEDIATE „nestíhali“, nebo potřebují důkladnější procvičení probírané látky. 

V kurzu více pronikneme do tajů a záludností tancování v páru, budeme dále pracovat s figurami a prvky, jako je swing out, základní six-county, triple stepy a flying charleston, které byste už měli trochu znát, ale nevadí, pokud je ještě neumíte perfektně. Řekneme si také, co je to muzikalita a jak s ní můžete naložit.
 

* INTERMEDIATE (INT)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň dva semestry kurzu BEGINNER nebo kurz BEG/INT a je tedy určen lidem, kteří mají za sebou minimálně rok lekcí. 8-count a triple stepy by pro vás měly být samozřejmostí. Měli byste umět swing out, základní otočky (inside, outside, tuck turn) a flying charleston. Nebojte se si tento kurz zapsat i vícekrát, metodika je u nás dělaná tak, že se nudit určitě nebudete.

 

 

* INTERMEDIATE/ADVANCED (I/A)

Předpokládáme alespoň 2 roky tanečních zkušeností. Tento kurz je ještě ve formátu, na jaký jste zvyklí z nižších levelů. Klademe větší důraz na techniku, a připravujeme studenty pro příští ADV level, kde se již pracuje jinak. Budou se dělat složitější figury, na kterých se budou rozvíjet vaše dosud nabyté schopnosti. Předpokládá se základní znalost swingové muzikality, všichni by měli být schopni tančit na rychlejší hudbu, při tanci poslouchat, co se hraje, a začít či skončit správně do hudby. Bude se pracovat s kontrasty v tanci (uvolnění, zpevnění, zrychlení, zpomalení). Cílem je udržet plynulost v tanci a hladce přecházet z dynamických do uvolněných figur. Od studentů v tomto levelu očekáváme hlubší zájem o Lindy Hop a swingovou kulturu, proto na lekcích budeme lpět na osvojení si probíraného materiálu. Po absolvování tohoto kurzu pro vás bude určen ADV level, kde se již toto nebude detailně probírat, pouze navazovat a rozvíjet.

 

* ADVANCED (ADV)

Kurz je určen těm, kteří již bez problému zvládají látku všech předchozích kurzů a chtějí se Lindy Hopu věnovat důkladněji. Důraz je kladen na lead a follow i na schopnost improvizace při „social dancing“. Kurz předpokládá dobré zvládnutí „jazz steps“ a jsou zde probírány další tradiční chorusy jako Tranky Doo, atd. Při výuce se dotkneme i základů hudební teorie nezbytně nutné k pochopení swingové hudební struktury. Frekventanté jsou zde vedeni k vytvoření si vlastního tanečního stylu, ve kterém se budou cítit dobře.

Společne s tímto kurzem doporučujeme zařadit i lekce akrobacie a Jazz Dance.

 

Před začátkem sezóny proběhne AUDITION do tohoto levelu!!!!! Přesné info o termínu dostanete později, předběžně však můžete počítat, že to bude v týdnu před začátkem sezóny.

 

 BALBOA:

* BEGINNER (BEG)

Přenes se s námi do Californie a nauč se tančit Balbou - tanec, který ti učaruje elegancí a lehkostí. S Balboou hravě zvládneš rychlá i pomalá tempa a poradíš si i s přeplněným parketem. Na přeplněných parketech mimo jiné vznikala.

Na kurzu jsou vítáni všichni, kdo mají za sebou alespoň rok kurzů některého jiného swingového tance (Lindy Hopu nebo Shagu) a ovládají lead a follow. Pokud jsi úplný nováček ve světě swingu, doporučujeme jako první kurz Lindy Hop BEG.

 


* INTERMEDIATE (INT)

Tento kurz navazuje na náš kurz BALBOA BEGINNER a je určen lidem, kteří mají za sebou alespoň rok pravidelných lekcí Balboy. Měl/-a bys již umět základy bal-swingu (toss out/throw out, lollies a twisty) a pure-balu (upholdový basic, travel, paddle, crab) a v tanci oba styly hravě střídat.

V tomto kurzu se můžeš těšit na složitější figury a variace, budeme také zrychlovat a podrobněji si hrát s hudbou.

Pokud se necítíš na postup do vyššího levelu, klidně si tento kurz zapiš vícekrát za sebou.

* INTERMEDIATE/ ADVANCED (I/A)

Kurz navazuje na lekce BALBOA INTERMEDIATE a je tedy určen všem, kdo za sebou mají alespoň 2 roky lekcí Balboy a zvládají s přehledem i vyšší tempa. Tvůj repertoár základních figur je kompletní a nedělá ti problém figury přetvářet a navzájem propojovat. V případě dotazů ohledně úrovně se ozvi přímo Míše nebo Štěpánovi J.

Na lekcích se ponoříme do sofistikovanějších pohybů, návazností, figur a stylingů. Častěji se budeme zabývat také nuancemi lead&follow a muzikálností.

Pokud se necítíš na postup do vyššího levelu, klidně si tento kurz zapiš vícekrát za sebou.

 

* ADVANCED (ADV)

Hravě probalbouješ na tančírně celý večer a různost temp ti nedělá problém? Myslíš na balbou dnem i nocí? Tak to tu budeš jako ryba v californské vodě.

Neočekávej množství nových figur, půjde nám o kvalitu spíše než o kvantitu a budeme se snažit tě dostat z komfortní zóny, abychom ti otevřeli nové cesty. Technika, detaily, dril! A taky trochu toho srdíčka samozřejmě. I když doufáme, že lásku k tanci a balboe už v tuto chvíli máš.

Kurz navazuje na naše předchozí kurzy BEG-INT-I/A, měl/-a bys tedy mít za sebou alespoň tři roky kurzů. Na začátku kurzu proběhne AUDITION do tohoto levelu, podrobnosti se dozvíte v průběhu srpna. V případě dotazů ohledně úrovně se ozvi přímo Míše nebo Štěpánovi J.

 

 

 

St. LOUIS SHAG:
Pro všechny, kdo tančí alespoň 1 rok Lindy Hop.
Tančíš už lindy, ale chceš se zároveň rozvíjet až za jeho hranice? Chceš objevovat nové styly, zpestřit svůj repertoár na tančírnu a zároveň zkusit něco nového? V tom případě doraž na lekce St. Louis Shag, hravého tance plného energie!

 

FOLLOWERS ONLY:
Followers only je náš oblíbený program, určený k rozvíjení followerských schopností, na které vrámci párových lekcí často nezbývá dost prostoru a času. Naše lektorky Klára a Marine vám předají to nejlepší ze svých tanečních tipů a triků. Budete se zabývat technikou (osou, pozicí těla, rovnováhou, otočkami), rytmem, muzikalitou i tím, jak funguje náš taneční "frame". Vedle toho se naučíte řadu kroků a stylingů, které můžete už na lekci zkoušet implementovat do tance, protože část cvičení bude koncipována jako párová.
Lekce bude vedená částečně v angličtině. Do češtiny budeme překládat v míře, na níž se domluvíme, klidně v plném rozsahu.
Kurz je určen těm z vás, kdo swing (Lindy Hop, Balbou) v roli followera tančí alespoň 1 rok a zná základní figury, včetně Tuck Turn a Swing outu.

 


LADIES CHOREO:

Marine a Kamča Vás přenesou do světa vintage jazz dances a chorus line.

Cílem této ryze dámské skupiny je příprava na vystoupení a zároveň osobní vývoj tanečních schopností, uvědomění si vlastních pohybů a těla a také sebevědomí na jevišti. 

 

Požadavky:

- minimálně 2 roky taneční praxe (nemusí jít pouze o swing)

- znalost základních jazz steps

- ochota vystupovat a pracovat na sobě

POZOR: Audtion do skupiny proběhne 6.9 ve 20:20 hodin

 

 

SÓLO SWING:

* BEGINNER (BEG)

Pro všechny, kdo chtějí pracovat na své individuální technice a mají za sebou alespoň 1 rok swingu, nebo tančili sólo jinde.

* INTERMEDIATE (INT)

Pro ty, co už mají všechny jazz steps v malíku a chtějí se posunout dál. Protože pracovat na svém sólu znamená posunout se i v párovém tanci.

 

 

 


STEP:

* BEGINNER (BEG)

Kurz je určen všem zájemcům, není věkově omezen a nevyžaduje předchozí pohybové zkušenosti. Na lekcích se učí základní úderová technika a jednoduché krokové vazby. Frekventanti si zvykají vnímat základní hudební struktury a seznamují se s tradičním chorusem Shim Sham Shimmy. Metodicky je kurz veden podle standardů tanečního studia ZIG‑ZAG pro lekce stepu.

 

* BEGINNER INTERMEDIATE (B/I)

Kurz je určen všem, kteří za sebou mají alespoň jeden semestr stepu, ale i těm kteří začali dříve a mají pocit, že by v úrovni INTERMEDIATE „nestíhali“, nebo potřebují důkladnější procvičení probírané látky. Máte znalosti základních kroků a chcete se zlepšit v technice. Budeme se zaměřovat na jednodušší historické routines jako jsou Walk around nebo Copasetics soft shoes. 


 

* INTERMEDIATE (INT)

Kurz je určen těm, kteří se stepu věnují již delší dobu (minimálně 3 semestry) , v technice úderu už mají trochu jasno, a vědí, co je Shim Sham nebo time step.  

Na kurzu si rozšiříte své taneční schopnosti a naučíte se další nové kroky a variace, prohloubíte smysl pro muzikalitu. 

Budeme se zaměřovat na složitější historické routines jako jsou Doin' the new low down nebo BS Chorus. Metodicky je kurz veden podle standardů tanečního studia ZIG‑ZAG pro lekce stepu.

 

 

JAZZ:

* OPEN level

Program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností. Lekce se skládá z "Luigiho rozcvičky", strečingu a posilování, jazzových izolací, skoků a točení. Lekce je zaměřena na jazz, zakončuje ji krátká variace a je otevřena pro všechny úrovně pokročilosti.

 

 

 

AKROBACIE:

* Pro swingaře

Lekce akrobacie mají za cíl naučit tanečníky pokročilé párové prvky taneční akrobacie, které se dají uplatnit jako tzv. "Flash moves" nebo například za účelem vystoupení. Výuka zahrnuje rozvíjení gymnastických dovedností jednotlivce, párovou koordinaci a jejich následné využití v akrobatických figurách Lindy Hopu. Výuka je vedena individuálně s ohledem na pokročilost a s důrazem na bezpečnost. Náročnější akrobatické figury provádějí jen tanečníci, kteří již dosáhli požadovaného stupně fyzické zdatnosti a koordinace. V lekcích je možné začít bez předchozí gymnastické průpravy, klíčová je ale souhra v páru a proto vyžadujeme znalost základů Lindy Hopu.


 

ŠERM:

* Open level

Scénický šerm nejen pro tanečníky. Na lekcích se probírá šermířská etika, pohyb v prostoru - práce nohou, práce se zbraní – kryty a útoky.
V další fázi spojení pohybu a práce se zbraní, domluvené akce, improvizace na jevišti a také volný šerm.